Informacja Administratora

Język angielski

Z Budżetu Miasta, na wniosek Rodziców prowadzone są zajęcia z języka angielskiego, w których biorą udział wszystkie dzieci z naszego przedszkola.
Język Angielski w Naszym Przedszkolu prowadzi Pani: Paulina Wasiak

Zajęcia z języka angielskiego w naszym przedszkolu odbywają się dwa razy w tygodniu.

Stosowane metody i techniki mają sprzyjać nauce języka obcego. Każdy temat zobrazowany jest za pomocą tematycznych kart obrazkowych (flashcards),

ponadto towarzyszą mu piosenki, tańce i wyliczanki w języku angielskim.

Kiedy grupa pozna już dane słownictwo wprowadzane są także krótkie historyjki obrazkowe.

Zajęcia z języka angielskiego w przedszkolu mają przede wszystkim służyć osłuchaniu dzieci z nowym językiem,

zaciekawić je oraz zachęcić do dalszej nauki języka angielskiego w późniejszych latach.

Metody wykorzystywane podczas zajęć z języka angielskiego:

• The Natural Approach - Metoda naturalna (metoda komunikacji w sali przedszkolnej) używanie jak najprostszego języka, bez zbędnych czy zbyt skomplikowanych komunikatów, wspieranie wypowiedzi gestami, powtarzalność na każdych zajęciach, wprowadzanie coraz to bardziej rozbudowanych wypowiedzi (jeśli dzieci rozumieją już proste komunikaty)

• Total Physical Response (TPR)– najlepsza i najbardziej lubiana przez dzieci! Czyli reagowanie całym ciałem! Wprowadzanie wszelkich wyliczanek, piosenek i zabaw ruchowych – szczególnie przydatne w pracy w młodszych grupach.

• Metoda komunikacyjna - stwarzanie sytuacji, w których możliwa jest komunikacja w języku obcym poprzez zwykłe i proste komunikaty (np. Jam masz na imię? Jak się dziś czujesz? Jaka jest pogoda?)

• Storytelling approach(Metoda narracyjna) – wykorzystywanie bajek, opowiadań w celu rozumienia ze słuchu. Tekstom narracyjnym musi towarzyszyć bogaty materiał wizualny i ruch.

• Metoda audiolingwalna i audiowizualna – łączą się z innymi metodami: powtarzanie danego zakresu tematycznego/słownictwa poprzez powtarzanie słówek, rymowanek, piosenek z towarzystwem kart obrazkowych za nauczycielem bądź odtwarzanym tekstem/piosenką.

W czasie wolnym zachęcam także do wprowadzania języka angielskiego w domu np. przez oglądanie anglojęzycznych bajek dla dzieci (Świnka Peppa) bądź piosenek (świetną bazę stanowi strona Super Simple Songs)